Lenf Drenaj

Lenf Drenaj
Lenf Drenaj

Lenf drenaj

Basınç etkili özel bir cihaz yardımı ile vücuda masaj yapan ve bu sırada lenf dolaşımının hızlandırılmasını sağlayan bir tekniktir.Klinik olarak faydaları kanıtlanmış ve herhangi bir risk taşımamaktadır.Bölgesel incelme ve sıkılaşma tedavisi olarak geçen bu uygulama cilt güzelliğini de sağlar.Dolaşım sisteminizi harekete geçirerek vücuttaki kan dolaşımı ve yağ yakımıyla incelmenizi sağlayan lenf drenaj masajı aynı zamanda sıkılaşma ve selülit sorununuzu da ortadan kaldırmaktadır. Toksinlerin vücuttan daha hızlı ve etkin bir şekilde atılmasını sağlayan lenf drenaj vücüt ve zihni rahatlatıyor.Fazlalık sıvıdan kurtulan vücut hafifliyor.Dokular arasında biriken sıvıları drene ederek ödem atmanıza da yardımcı olan bu uygulama son derece hafif,monoton,ritmik şekilde cilt yüzeyine haftada 3 kereye kadar 30-35 dakika olarak uygulanmaktadır. Genellikle 10-15 seans şeklinde uygulanır.
Özellikle bacak ve karın bölgesindeki selülitlerin ilk seanstan itibaren gözle görülür bir şekilde azaldığını gözlemliyoruz.Uygulamada ayak ucunuzdan kollarınıza kadar sarılarak ritmik şekilde düzenli şekilde basınç uygulanır.Manuel yolla yarattığı etkiyi sağlayan lenf drenaj masajı lenf sistemini hızlandırıyor.Kan dolaşımını destekleyerek hücre yenilenmesini arttırıyor.Cilt problemlerinin oluşmasında etkili olan lenf sıvısının belirli yerlerde birikmesi ve yeterli kan dolaşımının gerçekleşmemesine en önemli çözümlerden biri de bu uygulamadır.


Her programda 30 ile 120 mm/Hg arasında değişen basınç kuvveti hastaya göre programlandırılır.Uygulama ağrısızdır.Son derece dinlendirici ve rahatlatıcı bir masaj yapan bu cihaz ağrıların azalmasına da yardımcı olmaktadır.

 LENF DRENAJ HANGİ DURUMLARDA KULLANILABİLİR?
•Gevşemiş kas dokusu ve vücut sarkıklıklarının toparlanmasında
•Hamilelik sonrası oluşan varis ve ödemlerde
•Kilo problemlerınde
•Selülit problemlerinde
•Lenf akımının düzenlenmesinde kullanılabilir.

KİMLER LENF DRENAJ YAPTIRAMAZ?
Yüksek tansiyon hastalarına,hemoroid hastalarına,şeker hastalarına,kemik erimesi hastalarına,kan dolaşımı bozukluğu olanlar ile kalp pili bulunan kişilere lenf drenaj uygulanmamaktadır.
Merkezimizde bulunan lenf drenaj G5 ve radyofrekans ile desteklenmektedir.Birbirini takip eden bu süreç sağlıklı beslenme,bol su tüketimi ve egzersizlerle desteklenirse 8 cm’ye kadar bir incelme söz konusu olmaktadır ve kişi fark edilir bir biçimde forma girer.