Saç Ekimi

SAÇ EKİMİ NEDİR ?

Saç ekimi, saç dökülmesi yaşayan kişilerde çeşitli teknikler kullanılarak bölgeye saçların yeniden kazandırılması işlemidir. Günümüzde kullanılan birçok saç ekimi yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan en güncel yöntemler FUE VE DHI yöntemleridir.

SAÇ EKİM AŞAMALARI

Saç ekimi, hastanın aldığı verimin artabilmesi ve en doğru sonucun alınabilmesi için organizasyonundan ve öncesi-sonrası kontrollerine kadar büyük özenle yönetilmesi gereken bir süreçtir. Bu organizasyonda bir basamak bile aksadığında hastanın yaşam kalitesi düşeceğinden maksimum efor sarf edilmelidir.

-Saç ekimi planlamasında öncelikli olarak ön konsültasyon sağlanır. Bu konsültasyon yüz yüze veya online olarak yapılabilmektedir.Gerekli olan tahlil ve belgeler bu konsültasyonda istenir.

-Sonrasında sizden dahil olmak istediğiniz paketi seçmenizi isteriz. Eğer yurt dışından geliyorsanız ve otel dahil programımızı seçtiyseniz otel rezervasyon ve saç ekimi programı oluşturulur. Sadece saç ekimini seçtiyseniz saç ekimi randevunuz oluşturulur.

-Saç ekimi gününüzde işlem yapmak üzere sizi uzmanlarımız karşılar ve eşlik ederler. Hekimimiz tarafından işlem öncesi tekrar bir kontrol yapılır, test sonuçları kontrol edilir. Bir sorun yok ise saç ekimine başlanır.

 

-Saç ekimin işlemi 3 aşamadan oluşmaktadır:

1. Saç köklerinin toplanması

Donör bölge işlem için hazırlandıktan sonra saç kökleri FUE motoru ile tek tek toplanır. Greft adı verilen bu kökler toplanırken son derece özenle çalışıyoruz.

2. Kanalların açılması

Ekim yapılacak bölgeye kanallar açılmaya başlanır.

3. Köklerin açılan kanallara ekilmesi

Son aşamada toplanan kökler açılan kanallara 40-45 derecelik açılarla teker teker yerleştirilir ve saç ekimi işlemi tamamlanır.

-Saç ekimi bittikten sonra süreç ve neler yapmanız/yapmamanız gerektiği ile ilgili doktorlarımız tarafından bilgilendirilirsiniz. Saç yıkama randevunuz oluşturulur ve bu sürece kadar takibiniz birebir yapılır.

-Saç yıkamanız olduktan sonra işlem sonuçlanmış olur. Saç ekimi sonrası kullanmanız gereken solüsyon ve bakım şampuanlarından oluşan setimiz ücretsiz olarak verilir. Hekim uygun görürse sizin için bir kontrol randevusu tanımlayabilir.

– Saç ekiminden 9-10 gün sonra saç derisi neredeyse tamamen iyileşir.

FUE YÖNTEMİ

Foliküler transfer olarak da bilinen foliküler ünite ekstraksiyonu, saç folikülü elde etmenin iki temel yönteminden biridir.

Saç kökleri, donör bölge olarak seçilen bölgeden tek tek alınarak yani ciltten ayrılarak istenilen bölgeye implant edilmektedir. Bu işlem ile kesi açılmadan saç ekimi işlemi tamamlanmaktadır. Bu sebeple çok kısa sürede iyileşme görülmektedir. Kalıcı etki ve doğal görünüm için tercih edilen yöntemdir.

DHI YÖNTEMİ

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) “Doğrudan Saç Ekimi” anlamına gelir. Medikal kalem ile greftler toplanarak yine bu kalem ile yerleştirilir. Kesi , kanal açma olmadığı için daha kısa süreli operasyonlar yapılmasına olanak sağlar. Son dönemlerde süreden kazanç sağlaması sebebiyle konforu açısından oldukça revaçtadır.

VIP SAÇ EKİMİ

Hepimizin özel hissetmeye ihtiyacı var. Bunu bildiğimiz ve sizleri düşündüğümüz için VIP saç ekimi hizmetimizi sizlere sunuyoruz. Bu hizmet içeriğinde :

-Yurtdışından geliyorsanız havalimanından vıp araçlarla otelinize kadar ücretsiz tansfer,

-5 yıldızlı otellerde saç ekimi ve sonrası da dahil olmak üzere ücretsiz konaklama,

-Otelinizden havalimanına ücretsiz vıp transfer bulunuyor.

-İstediğiniz saç ekimi yöntemini seçme imkanı,

Kendinizi şımartmak ve özel hissetmek için sizleri de bekliyoruz.

SAÇ PRP İŞLEMİ

Saç PRP işleminde hastanın kendi kanının alınarak özel bir tüp içinde santrifüjde saflaştırılır ve plazma elde edilir. Bu trombosit açısından zengin plazma saç derisine enjekte edilerek yapılan PRP ile bölgenin canlanması ve dökülen saçların yerine yenilerinin çıkması ya da güçsüz saç köklerinin güçlenmesi sağlanır.