Cilt Yenileme

SOMON DNA (GENÇLİK AŞISI)

Hyaluronik asit ve somon balığı DNA’sından elde edilen ürünün, ciltte hücre yenileme amacıyla kullanıldığı cilt gençleştirme yöntemidir. Kolajen üretimini tetikler ve cildi nemlendirmeyi sağlar.

Hızlı canlandırma ve gençleştirme etkisiyle bilinmektedir. Yaşlanmaya karşı, oluşan kırışıkların giderilmesinde, çatlak tedavisinde, akne-skar tedavisinde, ciltteki çukurların giderilmesinde, göz altı morluklarını azatlmada, boyun ve eldeki yaşlanma belirtileri olan kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır.

PRP

PRP – trombosit bakımından zengin plazma tedavisi, kişinin kendisinden alınan kanın çeşitli işlemlerden geçirilerek vücutta tedavi edilmek istenen bölgeye enjeksiyonu şeklinde uygulanan yöntemdir. Yüz için uygulanan PRP ; kırışıklık, leke oluşumları, sivilce ve yara izleri ve cilt çatlaklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Cilt altına verilen plazma , cildin yenilenmesini ve sıkıntılarının hızla giderilmesini sağlar. Aynı zamanda saç dökülmesi tedavisinde de kullanılır.

KARBON PEELING

Yağlı, sıkı-belirgin gözeneklere birebir iyileştirme sağlayan karbon peeling işlemi cilde uygulanan aktif karbon maskenin Nd:Yag Cihaz yardımıyla lazer ile yakılarak yapılan cilt yenileme işlemidir. Lazer burada sıvı karbonu parçalara ayırarak buharlaştırırken cildi de kir ve yağdan arındırır. Ciltte nemlenme , gözenek sıkılaşması ve sıkılaşma sağlanır.

KİMYASAL PEELING

Cildi ölü deriden arındırmak için uygulanan bir cilt yenileme işlemidir. Bir veya birkaç kimyasal ajanın deriye uygulanarak çeşitli derinliklerde kontrollü hasar oluşturulması ve sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını hedefler.

Akne-sivilce tedavisi , leke tedavisi , ince ölçekli kırışıklık tedavisi ve cilt parlaklığı sağlanmasında kullanılır. Kimyasal peeling etken maddenin cilde uygulanmasıyla yapılır. Peeling yöntemine göre seans sayısı artıp azalabilir .

MEDİKAL CİLT BAKIMI

Medikal ürünler uygulanarak cilt bakımı yapılması işlemidir. Medikal cilt bakımı içeriğinde:

-Buhar uygulaması

-Peeling işlemi

-Siyah nokta temizliği

-Cilt yapısına maske uygulaması

-Nemlendirme işlemi

-İhtiyaç doğrultusunda akne kurutma / high frequency işlemi

-Cihaz başlıkları ile serum yedirme işlemi

-Cilde göre bakım ürünü kullanma

Bulunmaktadır. Uzun süreli ve kapsamlı bir işlem olup ciltteki sorunları gidermeye yönelik genel bakımdır.

HYDRAFACIAL CİLT BAKIMI

Hydrafacıal günümüzde çok rağbet gören ve hem cilt temizleme hem de yenilemeyi sağlayan bakımlardandır.

-İnce çizgi ve kırışıklıkları gidermede,

-Siyah nokta temizliğinde,

-Güneş lekeleri açmada,

-Cilt tonu düzensizliklerini iyileştirme ve cilt canlandırmada,

-Genişlemiş, tıkanık gözenekleri minimuma indirmede fayda sağlar.

Hydrafacial işleminde vakum ile temizlenen cilde aynı zamanda cihaz vakum başlığı ile bağlantılı haznede bulunan solisyonlar uygulanır. Bu solisyonlar cilt yapısına göre seçilmektedir.

İşlem sonrasında yine cilde uygun led işlemi ile sıkılaşma, kolajen yenileme ve gözenek sıkılaştırma sağlanır.

LEKE TEDAVİSİ

Ciltte bulunan lekelerden kalıcı olarak kurtulmak altın iğne ve lazerle leke tedavisi işlemi ile mümkün.

Altın İğne ile ;

Kişiye özel altın mikro iğneler ile cildin alt katmanına leke tedavisinde kullanılan serumlar radyofrekans ile itilerek leke oluşumu kolaylıkla önlenmektedir.

Lazer ile;

Leke bulunan bölgeye lazer uygulaması yapılarak pigmentler yoğun olduğu bölgeden lazer ile uzaklaştırılmaktadır.

Her iki yöntem de leke tedavisinde etkili ve konforlu olup işlem yöntemine ve kaç seans gerektiğine hekim ile karar vermek en doğrusudur.

MEZOTERAPİ

Mezoterapi, vücudun belirli  bir bölgesine vitamin, aminoasit veya bazı  farmakolojik maddelerin enjeksiyonu işlemidir. Mezoterapi birçok durumu iyileştirmek ve tedavi etmek için kullanılır:

-Ağrı,

-Romatizmal hastalıklar,

-Akneli cilt yenilenmesi ,

-Migren etkilerinin azaltılması,

-Leke tedavisi,

-Bölgesel incelme,

-Cilt yenileme ,

-Saç dökülmesi tedavisi ,

-Selülit tedavisi ,

-Anti age bakım için kullanılmaktadır.

OZON TERAPİ

Belli miktarda ozon gazının vücut boşlukları ya da dolaşım sistemi ile uygulanması işlemidir. Hücre yenilenmesini, dolaşımın düzenlenmesini ve dolayısı ile cildin yenilenerek sorunlarından arınması ile yaşlanmanın getirdiği bozuklukların çözümünü sağlar. Aynı zamanda bağışıklığı da güçlendiren ozon terapi bölgesel zayıflamada da kullanılmaktadır.

ÇATLAK TEDAVİSİ

Cilt çatlaklarının oluşumu doğum, aşırı kilo alıp verme ve yaşlanma gibi birçok etkene bağlıdır. Bu tip durumlar cildin elastikiyet kaybına neden olarak ciltte derin çatlaklar oluşmasına sebep olur. Estetik olarak kötü bir görünüme neden olan cilt çatlakları birçok yöntemle giderilebilir. En etkilisi frannksiyonel lazerdir.

Karbondioksit Fraksiyonel Lazer

Son yıllarda geliştirilen bu yöntem , ciltte önemli ve derin etkiler yaratabilen, cildi hasarlayarak iyileştiren lazerler sınıfındandır. Bu sınıfta bilinen bir diğer lazer yöntemi de Erbiyum Yag lazerdir. Teknik özelliklerinden dolayı Karbondioksit Farksiyonel lazer ciltte daha derin tabakalara inebilmektedir.

Fraksiyonel lazer sistemlerinde, lazer ışığı ile ciltte minik tüneller açılır ve bu bölgelerde yeni kollajen oluşumu tetiklenir. Böylece cildin yenilenmesi ve çatlak görünümünün düzelmesi sağlanır. Franskiyonel lazer çatlak tedavisinin yanında:

-Cilt gençleştirme (kırışıklık tedavisi, cilt sarkma tedavisi)

-Akne tedavisi

-Yara izi tedavisi

-Leke tedavisinde de kullanılmaktadır.

VARİS TEDAVİSİ

Varis günümüzde birçok kişinin iyileşmesi için çözüm aradığı durumlardan birisi. Bu sebeple bu konuda birçok tedavi yöntemi bulunuyor. Bunlardan en etkilileri

Lazer ile Varis Tedavisi
Kılcal damarların tedavisi için etkili olan bir yöntemdir kesi ya da dikişe ihtiyaç duyulmadan cilt üzerinden uygulanmaktadır. Lazer cihazı, tedavi sırasında lazer ışığını damara yönlendirir. Lazer ışığı cilde zarar vermeden damarları yok edebilir. Bu işlem, damarların çökmesine ve kapanmasına neden olur.

Radyo Frekans ile Yüzeyel Varis Tedavisi
Bu uygulamada radyo frekans ile cilt üzerinden uygulama yapılır ve kılcal damar genişlemesi gibi durumlarda kullanılarak orta büyüklükte varislerin tedavisinde kullanılır.

VİTAMİN TERAPİSİ

Vitamin terapisi cilde ihtiyacı olan ışıltıyı ve canlılığı kazandırmak için cilt altına vitamin ve vitaminlerin enjeksiyonu işlemidir. Cildin ihtiyacına göre bir veya birden fazla vitamin/mineral cilde verilebilir. Genel canlılık kazandırma, cildin yenilenmesi ve sağlıklı görünmesi için uygulanan etkili bir bakımdır.

Diğer Uygulamalarımız

Botoks

Bölgesel Zayıflama

Estetik Dolgu